top of page
  • Zdjęcie autorakrówki reklamowe

Co najczęściej kupują turyści? Co sprzedawać turystą? Czym zaskoczyć cudzoziemców?

Jako turysta jedną z najbardziej ekscytujących części podróży jest odkrywanie nowych kultur, próbowanie nowych potraw i kupowanie pamiątek, które można zabrać do domu jako wspomnienia. Ale co najczęściej kupują turyści i jak firmy mogą zaspokoić ich potrzeby i preferencje? W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych zakupów turystycznych, a także kilka kreatywnych pomysłów, jak zaskoczyć i zachwycić zagranicznych gości.


Co najczęściej kupują turyści?

Jeśli chodzi o zakupy podczas podróży, turyści skłaniają się ku pewnym rodzajom produktów.


Oto niektóre z najpopularniejszych przedmiotów kupowanych przez turystów:


1. Pamiątki: To chyba najbardziej oczywista kategoria, ale pamiątki to pozycja obowiązkowa dla wielu turystów. Mogą to być breloki do kluczy, magnesy, koszulki, czapki i inne przedmioty z nazwą lub wizerunkiem miejsca, które odwiedzają.


2. Lokalne jedzenie i napoje: Próbowanie nowych potraw i napojów to duża część wrażeń z podróży, a wielu turystów lubi przynosić do domu lokalne specjały jako prezenty lub do osobistego spożycia.


3. Odzież i akcesoria: W zależności od miejsca docelowego turyści mogą kupować ubrania lub akcesoria, które są charakterystyczne dla lokalnej kultury lub stylu.


4. Sztuka i rękodzieło: Wielu turystów docenia ręcznie robione lub produkowane lokalnie dzieła sztuki i rękodzieła, takie jak obrazy, rzeźby, ceramika lub biżuteria.


5. Elektronika i gadżety: Chociaż nie są tak powszechne jak inne kategorie, niektórzy turyści mogą kupować elektronikę lub gadżety, które są trudne do znalezienia lub tańsze w kraju docelowym.


Turyści mogą być zainteresowani kupnem lizaków jako pamiątek lub smakołyków podczas zwiedzania nowego miejsca. Można je sprzedawać w sklepach z pamiątkami i innych turystycznych miejscach.Pomysły czym zaskoczyć turystów

Firmy mogą zastosować następujące strategie:


1. Zaoferuj wyjątkową pamiątkę:

Turyści często szukają wyjątkowych pamiątek, które mogliby zabrać ze sobą do domu. Oferując spersonalizowane słodycze, firmy mogą zapewnić wyjątkową i niezapomnianą pamiątkę, którą turyści mogą się cieszyć i dzielić z innymi.


2. Używaj przyciągających wzrok opakowań:

Używaj przyciągających wzrok opakowań, które podkreślają miejsce docelowe lub atrakcję. Może to zwiększyć atrakcyjność słodyczy dla turystów i zwiększyć szanse na zakup. Stwórz atrakcyjne opakowanie na spersonalizowane słodycze, które podkreśla lokalną kulturę lub zabytki. Może to przyciągnąć turystów, którzy szukają wyjątkowych i niezapomnianych pamiątek do zabrania do domu.


3. Oferuj różne smaki i wzory:

Oferuj różnorodne smaki i wzory, aby zaspokoić różne gusta i preferencje. Może to sprawić, że słodycze będą bardziej atrakcyjne dla szerszego grona turystów.


4. Promuj produkt w mediach społecznościowych:

Wykorzystaj media społecznościowe do promocji personalizowanych słodyczy i podkreślenia ich wyjątkowych cech. Może to pomóc przyciągnąć turystów do produktu i zwiększyć sprzedaż.


5. Współpracuj z lokalnymi firmami:

Współpracuj z lokalnymi firmami, takimi jak hotele, sklepy z pamiątkami lub atrakcje turystyczne, aby sprzedawać spersonalizowane słodycze. Może to pomóc w zwiększeniu widoczności i dotarciu do szerszej publiczności.


6. Oferuj zniżki na zakupy hurtowe:

Oferuj zniżki na zakupy hurtowe, aby zachęcić turystów do większych zakupów. Może to być świetny sposób na zwiększenie sprzedaży, a jednocześnie zapewnienie wyjątkowej pamiątki.

7. Skonfiguruj ekspozycję:

Ustaw ekspozycję spersonalizowanych słodyczy w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, takim jak kiosk lub sklep. Upewnij się, że Twoja ekspozycja przyciąga wzrok i jest atrakcyjna, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.


8. Zaoferuj bezpłatne próbki:

Zaoferuj turystom bezpłatne próbki słodyczy, aby zachęcić ich do spróbowania Twojego produktu. To świetny sposób na zaprezentowanie jakości i smaku Twoich słodyczy oraz zachęcenie klientów do zakupu.

Słodycze personalizowane

Ogólnie rzecz biorąc, oferowanie turystom spersonalizowanych słodyczy, takich jak krówki reklamowe, lizaki, czekoladki, ciasteczka jak i również opakowania spersonalizowane wymaga kreatywności i jasnej strategii. Organizując ekspozycję, oferując bezpłatne próbki, tworząc atrakcyjne opakowania, korzystając z mediów społecznościowych, współpracując z lokalnymi atrakcjami turystycznymi i oferując rabaty, firmy mogą skutecznie promować swój produkt i generować sprzedaż.


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page