top of page
  • Zdjęcie autorakrówki reklamowe

Jak przygotować się na Baby Shower? Co powinno być na Baby Shower? W tym artykule podpowiadamy :)


Czym jest Baby Shower i skąd się wywodzi?

Baby Shower, to anglosaski zwyczaj, który coraz bardziej staje się popularny w Polsce. U nas już się mówi na to "bociankowe". Dosłowne tłumaczenie baby shower brzmi "dziecięcy prysznic". Nazwa ta nie jest bez powodu, bowiem chodzi tutaj o prysznic prezentów dla przyszłej mamy. W tym dniu przyszła mama oficjalnie dowiaduje się jakiej płci dziecka się spodziewa.


Kto, kiedy i gdzie powinien zorganizować Baby Shower?

Najczęściej Baby shower organizują przyjaciółki lub najbliższa rodzina przyszłej mamy. Nie raz jednak to przyszła mama lub tata organizuje drugiemu rodzicu przyjęcie niespodziankę z tej okazji. Przyjęcie powinno zostać zrealizowane pod koniec noszenia ciąży, czyli w 8-9 miesiącu ciąży. Idealne miejsce dla świętowania tego wydarzenia będzie mieszkanie organizatora lub w mieszkaniu jednej z uczestniczek np. przyszłej cioci, babci lub u przyjaciółki.


Jakie przekąski i napoje powinny się znaleźć na Baby Shower?

Przede wszystkim aby bociankowe przyjęcie było udane, na stole powinno zawitać mnóstwo słodkości. Babeczki, mufinki, torciki, galaretki i wszelkiego rodzaju deserki są najważniejsze. Najlepiej jak smakołyki będą w kolorze płci przyszłego dziecka. Jeśli spodziewamy się dziewczynki, to oczywiście kolor różowy będzie motywem przewodnim, jeśli chłopczyka, kolor niebieski. Dodatkowo od siebie dodajemy pomysł na słodycze personalizowane. Oferujemy różnego rodzaju słodkości, m. in. krówki, michałki, trufle, czekoladki oraz cukierki personalizowane. Idealnie się wpasują na to przyjęcie, ponieważ są innowacyjnym rozwiązaniem. Zaskoczysz nie tylko przyszłą mamę, ale wszystkich uczestników.

prezent, karton ozdabiany wstążką
Prezent na baby shower

Jakie przygotować prezenty, zabawy, atrakcje..?

Dekoracje mogą stać się banalnie proste. Wystarczą np. balony, wstążki, świece, girlandy w odpowiednim kolorze. Krówki personalizowane również sprawdzą się jako prezent dla naszej ciężarnej jak i wszystkich uczestników. Warto zaopatrzyć się w pamiątkowe pudełko, w którym przyszła mama zachowa zdjęcie USG oraz wszelkie wspomnienia.

Jeśli chodzi o zabawy, to bardzo dobrze sprawdzi się zgadywanie smaków słoiczków dla dzieci czy też sprawdzanie czasu przewijania lalki. Aby wszyscy mogli dobrze się bawić, polecamy zabawę w "jaka to melodia" z dziecięcymi repertuarami.


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page