top of page
  • Zdjęcie autorakrówki reklamowe

O co chodzi w Prima Aprilis? Czy Prima Aprilis to święto? Jaki żart na w Prima Aprilis?

Pierwszych korzeni święta można dopatrywać się już w średniowieczu. Historycznie zakorzenione jest także w starorzymskich praktykach. O początku święta powstały nawet legendy. Dla jednych jest to święto pełne okazji do żartów dla innych jest to drugi karnawał. Chcecie sprawdzić Waszą wiedzę o tym święcie? Zapraszamy.
Słodycze personalizowane Dulce
Świętuj za każdym razem z Twoją pyszną krówką reklamowąDla Greków jest to data porwania bogini Persefony do Hadesu. Dla Rzymian jest to czas biesiad, wystąpień i tańców. Dla większości krajów to właśnie 1 kwietnia jest dniem pełnym uśmiechu i dowcipów.


Skąd zatem Prima Aprilis w Polsce? Dotarł do nas z Niemiec już w 16 wieku. Następnie święto zostało uznane za niemodne kończąc swoja ewolucję na formie znanej nam do dziś.


To co jednak pozostaje wspólnym mianownikiem to dawka relaksu, śmiechu, kontaktów międzyludzkich i żartów w dniu 1.04 nawet w każdej firmie!


Aż chciałoby się coś schrupać prawda?


Nie ma lepszego pomysłu niż pyszne słodycze personalizowane z logo. Czy wiecie, że i one nadadzą się do robienia psikusów? Zanim jednak wyjawimy swoje sposoby na ich użycie czekamy na Wasze pomysły!


Psikusy są wszechobecne, ale czy słyszeliście o tych medialnych? Przedstawiamy Wam krówkowy zbiór największych żartów w historii!

Lizaki na zamówienie, krówki reklamowe, ciasteczka z logo
Słodycze z logo na każdą okazjęMamy dla Was top listę największych żartów w historii, którą zamieszczamy pod hasztagami:


Na moskiewskiej konferencji jeden z ambasadorów postanowił w duchu pierwszego kwietnia poinformować, iż Ameryka odpaliła w ich kierunku głowice jądrowe. Oczywiście na całej sali zapadła grobowa cisza. W ten rozbawiony ambasador postanowił uspokoić wszystkich najprostszym z wytłumaczeń: ,,Prima Aprilis!".


W 19 wieku na pewnej stacji ogłoszono, iż pojawi się pociąg, który wszystkich chętnych, zupełnie bezpłatnie przetransportuje zgodnie z rozkładem z Dublina. Jak się spodziewacie tłumy gnały na person, ludzie z niecierpliwością w ogromnym tłoku wyczekiwali lokomotywy, która jak się okazało nigdy nie przyjechała. Finalnie rozwścieczony żartem tłum wszczął zamieszki.


Dla fanów science-fiction też mamy gratkę! W 2003 roku nakręcono reportaż, który ukazywał powody kręcenia dalszych części Gwiezdnych Wojen w Wielkopolsce, a także tłumaczył, iż oddanie do nakręcenia dwóch scen Polakom wiąże się z decyzjami budżetowymi


W drugiej połowie 20 wieku, BBC nakręciło reportaż o drzewach rodzących w spaghetti. Stacja otrzymywała potem dziesiątki telefonów z prośbą o porady w założeniu sadu drzewek makaronowych spaghetti.


A Wy jakiego trzymacie asa w rękawie na 1 kwietnia?
Słodycze z logo tylko w Dulce
Kwietniowa krówka z logo to strzał w 10!


A może w Waszej firmie dzień 1 kwietnia jest dniem pokoju socjalnego? Zapewne dużo częściej niż zwykle dzięki tej okazji macie szanse się uśmiechnąć, nawiązać niezobowiązującą rozmowę lub zacieśnić więzy wspólnym powodem do śmiechu.


Jak możemy osłodzić Wam dzień? Aromatycznym ciasteczkiem korzennym w asyście kawy? A może szybkim lizakiem na raz? Nie wiem jak Wy, ale my uwielbiamy dodać słodyczy naszej kawie rozpuszczając w niej pyszną krówkę reklamową.


Czekamy na wieści od Was i tradycyjnie zapraszamy na naszego Instagrama!
2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page